23 Temmuz 2017 Pazar

Pratik Diyet Önerileri


Bu yazımızda pratik diyet önerilerine değineceğiz. Kilo vermek çoğu insan için sıkıntılı bir süreçtir ve bundan kaynaklı sizlere 3 saat diyetini ve sağlıklı diyet önerilerini aktaracağız. İyi okumalar dileriz. 


3 Saat Diyeti


Diyet yapmadan önce gittiğiniz diyetisyenler size basmakalıp diyetler verebilmektedir. Bu basmakalıp diyetler de sizin kilo vermenizi zorlaştırmaktadır. Bunun nedeni aslında yıllardan beri kazandığımız alışkanlıklar.  Fakat daha kolay ve sık yenilen diyet listeleri ile sağlıklı kilo vemeniz mümkündür.  Bundan kaynaklı 3 saat diyeti tam size göredir. 


Bir Haftalık diyet Listeniz Hakkında


Bilim adamları, “üç saat” kuralının doğruluğunu kanıtlayan bir çok araştırmaya imza attı. Uzmanlara göre öğünlerin arasına üç saatten uzun bir süre girdiğinde, doğal açlık savunma mekanizması harekete geçiriyor. Vücut açlık yaşadığını varsayarak, metabolizmanın devamlılığını garanti etmek için kalori bakımından zengin yağ dokularını koruma altına alıyor ve bunun yerine enerji üretmek için kas dokusunu kullanmaya başlıyor. Bundan kaynaklı 3 saatte bir vücudunuza sağlıklı gıdalar almanız ve bir hafta boyunca yapmanız siz 1 kilo kaybettirecek ve yavaş yavaş zayıflamanızı sağlayacaktır. 

Bir haftalık diyet listenizden sağlıklı gıdalar bulunmalıdır; 

  • Proteinler; et, süt, yumurta ve mercimek
  • Karbonhidratlar; bulgur pilavı ve esmer ekmek
  • Yağlar; zeytinyağı veya tereyağı
  • Vitaminler; sebze ve meyvelerden alacağınız A, D , B, C, E viaminleri ve mineraller olmalıdır.Haftada 1 Kilo


Araştırmada “Kilo vermeye yardımcı olduğu tartışılmaz bir gerçek” diye yorumlanan: Üç Saat Diyeti sayesinde haftada 1 kilo verebilirsiniz.  Haftalık 1 kilo vermeniz cilt sağlığınızı koruyacak sarkmaları engelleyecek ve kalp sağlığınızı da koruyacaktır. 

Üç Saat Diyeti, güne doğru zamanda başlamanıza, doğru zamanlarda yemek yemenize ve günün sonunda doğru zamanda yemeyi bırakmanıza yardımcı olacak. Üç Saat Diyeti’nde günde ortalama 1450 kalori tüketebilirsiniz. Her ana öğünün yaklaşık 400, ara öğünlerin 100 kalori olması ve atıştırmalık olarak da 50 kalorilik bir gıda seçmek gerekiyor.

Üç saat diyetinde de görüldüğü gibi aslında kilo vermek, çok zor değil.  Buradaki amaç az yemek ve sık yemektir. Aç kalmanız da bu sayede mümkün olmayacak ve tok hissedeceksiniz. Böylece sindirim sisteminiz rahatlayacak ve yediğiniz besinleri hem daha rahat yakarken hem de fazla yağlarınızdan bu basit diyetle kurtulmaya başlayacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dolgun Saçlara Sahip Olmanın İpuçları

Saçlarınızın doğal ve sağlıklı görünmesi için size bir yazı hazırladık yazımızda  öncelikle saç kesiminden ve saç kesim şekillerinden bahs...