4 Ekim 2017 Çarşamba

Kilo Verdiren Mucize Beşli


Kimi yiyecekler yeniden yeme isteği oluşturarak kilo vermenizi veya kilonuzu kontrol etmenizi zorlaştırmaktadır. .Fakat bunların aksine bazı yiyecekler sizi daha çok tok tutmakta ayrıca bedeninizi dengede tutarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.Bu yiyecekleri günlük diyetinizin bir parçası haline  getirmeniz hem sizi sağlıklı kılacaktır hem de kilo vermenizi sağlayacaktır. 


Kilo Verme Yöntemleri : Mucizevi 5'li 


1.Greyfurt: Yemekten önce yenilen yarım greyfurt kilo vermeye yardımcı olur.Greyfurt kapsülleri,greyfurt suları içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok etkilidir.Bu 3 şık arasında en iyi etkiyi gerçek greyfurt sağlar.Ayrıca  greyfurt; kanserle savaşan liminolids ve lycopene içerir.Kırmızı greyfurt da insan vücudundaki kolesterol oranını düşürmeye yardımcı olur. Bir greyfurtun yarısı sadece 39 kaloridir ve bundan kaynaklı yerken yakacağınız bir besindir. 

2. Sardalya: Protein yüklü bir besin olan ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahip olan sardalya,tam ve yenilenmiş bir metobolizmaya sahip olmanızı sağlar. Sardalya omega 3 kaynağıdır ve bu açıdan baüışıklık sisteminiz için de oldukça yararlıdır.Sadece kardiyovaküler bölgeyi güçlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu güçlendirmeye yardımcı olarak sizi  zinde ve enerjik tutar.Sardalya besin zincirinde türüne az rastlanacak zarar verici özelliği en az olan besindir.En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır.

3. Balkabağı: Uzun süre konserve halinde saklanmış balkabağında yüksek oranda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori miktarı taşımaktadır. .Lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlemesinde de büyük faydaları mevcuttur.Tatlandırıcılarla tatlandırıp,bir tutam tarçın,badem ve hindistan cevizi ekleyerek kan şekerinizi  kontrol altına almanızı sağlayabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. 


4. Kırmızı Et: Et çok iyi bir diyet besinidir.Çünkü içinde antibiyotik,steroid ve hormon gibi besinler içermez.Eğer etten kendimizi sakınırsak kötü sonuçlarala karşılaşabiliriz.Yüksek protein diyetleri çeşitli sebeplerden dolayı kilo kaybına neden olmaktadır.İçerdiği protein metobolizmayı uyarır.daha uzun süre tok hissettirir ve iştahınızı azaltır.Ayrıca sığır eti yüksek miktarda omega 3 içerir ve bu da size sağlıklı bir hayat kazandırır.


5. Bitki Çayları: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmenize yardımcı olur.Yüksek oranda antioksidan içerir,kalp sağlığınızı destekler,sindirime yardımcı olur ve vücut sıcaklığını ayarlar.Ayrıca bitki çayları sizin cilt güzelliğinize de yardımcı  olur. Metabolizmayı hızlandırır ve yağ oksidasyonunu arttırır ve kilo vermenizi sağlar. Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için sihirli bir dokunuş,rahatlamak için iyi bir yoldur.


Kilo vermenize yardımcı olması açısından paylaştığımız bilgilerin yararlı olmasını diliyoruz. Diğer blog yazılarımıza da göz atarak diyetler ve kilo verme yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...