5 Ekim 2017 Perşembe

İnce Görünmenin Püf Noktaları


Diyet yapmak güzel görünüme sahip olmak ve sağlıklı olmak için ilk koşuldur fakat ince görünmek ve çekici olmak için başka şeyler de yapmak gerekmektedir.Bundan kaynaklı sizlere ince görünme püf noktalarını aktaracağız. Yazımızın yararlı olması dileğiyle iyi okumalar dileriz.

İnce Görünme Yolları 
Fazla kilolarınız nedeniyle kıyafetlerin üzerinize yakışmadığını mı düşünüyorsunuz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki iyi görünmenin yolu sadece zayıf olmaktan geçmemekle beraber kilonuz ile barışık olmak sağlık için gerekli adımları atmamak anlamına da gelmemektedir.Burada size kilonuzu dengelemenizi değil uygun kıyafetler ile nasıl ince görüneceğinizi aktaracağız. Aktaracağımız öneriler aşağıda yer almaktadır. 

İnce Görününmek İçin Yapılması Gerekenler


Tek Renk Kullanın: Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giymeniz sizi zarif göstermektedir. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Bu renkler sizi hem zarif hem de daha çekici gösterecektir. 

Kumaşları Doğru Seçin: Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır. Amacınız vücudunuzun genel şeklini görmek olmamalı daha rahat hissetmek olmalıdır. 

Vücudunuza Göre Seçim Yapın: Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysileri tercih etmeyin. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edebilirsiniz. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.

Kalça ve Basenleri Kamufle Edin: Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar giyebilirsiniz. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmasına dikkat edebilirsiniz. Fakat yaz günlerinde daha kısa tercihler yapabilirsiniz. 

Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

Kesim ve Dikişileri İnceleyin: Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekilli olanları ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri  ön planda olması hatlarınızı daha uygun gözükmesini  sağlayacaktır. 

Ayakkabı Seçimine Özen Gösterin: Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan, kare topuklardan uzak durun. Tüm bunlar sizi daha bodur ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine sebep olur. 

Zayıflamak İçin Pratik Öneriler

Diğer yandan zayıflamak için diyetinize lifli ve proteinli gıdalar eklemeli, yeterli vitamin ve mineral kaynakları almalısınız. Diğer yandan hafif egzersizler yapmanız sizi daha sağlıklı kılacak ve ince görünmenizi  sağlayacaktır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kekik Yağı Ne İşe Yarar

Kekik yağı genelde kekiğin ve harici olarak bir yağın kombinasyonu ile elde edilen ve bu sayede  çifte avantaj sağlayan bir yağdır. Bizlerd...